Anime Heoye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

evren de yanlız mıyız ??

YazarMesaj
Misafir
Misafir

evren de yanlız mıyız ?? Empty
MesajKonu: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 10:06 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Çinli bir sitenin ortaya attığı Mars’da bir yaratığın yürürken çekilmiş fotoğrafının sadece bir göz yanılması olduğu bizzat Nasa tarafından açıklandı. Nasa’dan gelen açıklamada fotoğraftaki şeklin birkaya olduğu belirtildi ve orjinal fotoğraf yayınlandı. 4 yıldır Mars üzerinde dolaşan Spirit uzay araci tarafından geçtiğimiz Kasım ayında dünyaya yollanan fotoğraftaki şeklin bir yaratığa ait olduğu iddiası ilk olarak Çinli bir sitede yer aldı. Daha sonra bu iddiaya İngiliz Daily Mail gazetesi yer verdi. Türk basını da bunun bir göz aldanması olduğunu bile bile sırf sansasyon olması amacıyla balıklama atladı.

İngiliz Dailymail’in haberinde yer alan espirili ifade şöyleydi: “Bu fotoğraf çok şaşırtıcı. Mars’ta çıplak bir “yaratığın” gezindiğini görünce gözlerime inanamadım.”

marsta yaratik

Marstaki Yaratık resmine bu linkten ulasabilirsiniz. Ancak tiklamadan once su uyariyi dinlemenizde fayda var

* Resim orijinal olarak nasa sitesinden yayinlanmakta
* resmin cozunurlugu 12.756 x 3487
* resmin boyutu 43 mb.

ABD'li UFO araştırmacısı Jeff Peckmann, basın toplantısında bir uzaylı videosu gösterdi... Uzmanlar, görüntü için 'Kesinlikle gerçek' dedi.

"Evrende yalnız mıyız?" ya da "Aramızda uzaylılar var mı?" gibi insanoğlunun kafasını kurcalayan sorulara cevap, ABD'den geldi. UFO araştırmacısı Jeff Peckmann, düzenlediği basın toplantısında bir uzaylının yer aldığı videoyu gazetecilere gösterdi. Dünya Dışı Varlıklarla İlişkiler Komisyonu Başkanı Peckmann'ın gösterdiği ve 17 Temmuz 2003 tarihinde Nebraska'da Stan Romanek adlı bir adamın kızıl ötesi kamerayla çektiği görüntülerde, 1 metre 20 santimetre boyunda dünya dışı bir varlık somut olarak görülüyor.

'ARTIK ALIŞSAK İYİ OLACAK'

Videoda, uzaylı olduğu öne sürülen bir yaratık bir gece yarısı bir evin penceresinden içeri bakıyor. Filmi inceleyen Colorado Film Okulu uzmanları ise görüntülerin kesinlikle gerçek olduğunu, herhangi bir montaj hilesine rastlanmadığını açıkladı. Önümüzdeki günlerde uzaylılarla ilgili başka kanıtlar da yayınlayacağını belirten Peckmann, artık uzaylılarla yaşamaya alışmamız gerektiğini dile getirdi.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren Biggren ( bu işin şakası WinkWink )

dünyamızı ziyeret eden ufoların var olduklarını idda eden görüntüler de sıra ile verilmiştir

ibrahim tatlıses müziği eşliğinde WinkWinkWink

grup halinde uçan ufolar
Peru'daki toplu gözlemin görüntüleri

bu görüntüler de bizim oralardan istanbul kumburgaz dan WinkWinkWinkWink

peki ya bunlar uzaylı olabilirmi görüntüsü insan anatomisini andıran bir donanıma sahip peki bu ne. durum ölümüne göre de maymun denecek bir yaratık gibi

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

peki bunlar uzaylı yavruları olabilrmi. zamanla dünyadaki benzer canlılar olmak için çabalayan

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 1:28 pm

işte bu benim kankiler bunlar ya Biggren
şaka bi yana ben UFO'lara ( Unavaible Flying Object ) inanan biriyim...
ve asla bu evrende yanlız olduğumuzu düşünmüyorum...
ayrıca evren demek işi çok geniş almak demek bu tartışmayı bence bu galakside yanlızmıyız demek lazım Biggren
İnsanoğlunun görüp görebileceği en son nokta budur çünkü..!
Biz sadece kendi Güneş sistemimizdeki 9 gezegeni araştırabiliriz gelecekte buda şartlar elverirse ancak bizin ait olduğum Güneş sistemi bile evrende sadece bir kum tanesi kadar yer kapladığı söylenmekte... Bu da işin traji komik yanı... Madem araştırılamıyor nasıl bunu söylüyorlar derseniz inanın bende bilmiyorum dedim ya Traji komik diye smilee

Ancak benim görüşüm UFO'lar ve İnsanlar dışında uzayda başka Gelişmiş yaşam formları mevcuttur... ( lütfen uzaylı demeyin hassasım o konuda Biggren )
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 1:38 pm

video görüntüleri için ne diyeceksin özgür...
sence bizi ziyaret ediyorlar mı. ya da şu tanımlayamadığımız cxanlı türleri, uzaylıların aramızda rahatça kabul görebilmesi için gizlendikleri bi şekilcilik mi??

buna ne diyorsun Wink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 1:48 pm

Bence öyle Wink

Ayrıca yav şunlara uzaylı demeyin Biggren Sende bende uzaylıyız nasıl olucak
o zaman ?

Dünya gezegenide uzayda yer alan bi gezegen felsefik olarak düşünürsen sen aslen dünyalı olsanda bir nevi uzaylısında aynı zamanda Biggren

Onların genel adı '' dünya dışındaki gelişmiş yaşam formları '' neyse konumuza gelirsek şimdi bunca ufo görüntüsü yalanmı ?

Yalan olsaydı neden tarihten beridir sürekli bu görüntülere rastlıyoruz her seferinde bambaşka yerlerde bambaşka şekilde bambaşka şahitler ile...

Bu görüntüler gerçek bence...
Adamlar galaksiler yada gezegenler arası ziyaret yapabilicek teknolojiye sahipler neden çok nadir görülüyorlar ( çünkü kendileri istedikleri zaman görünüyorlar sadece istemeseler görünmezler ) o teknolojiye sahipken görünemez olamıyorlarmı yani komik smilee

Neyse biz insanoğlu farklı ırktan farklı dinden birini bile geçtim kendi ırkımızdan kendi dinimizden hatta bazen kendi soyumuzdan birini bile çekemezken farklı dünyalara ait canlılara '' aaa hoşgeldiniz hoşgeldiniz gözlerimiz yollarda kaldı valla '' diye karşılayamaycağımız kesin hemen askeri şekilde ordularla füzelerle karşılarız onlarda aptal değil heralde biliyorlar bunu ve o yüzden kaçak göçek yavaş yavaş yolunu yapa yapa gelmeye çalışıyorlar bence Wink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 1:57 pm

şok şok şok oldum açıklamalarınla neyse;

peki uzaylı yada gelişmiş yaşam formları o kadar üstün teknolojiye sahipler ise, ve yapacakları şeyler insan yaşam formlarından daha ileri boyutta ise, bunlar için tanrı kavramı ne anlama geliyor.
yoksa tanrı sadece dünyaya mı hükmediyor, yoksa gücü bizlere mi yetiyor ( inançlı kardeşlerim için haşaaa )

biz insanlara günahlar hep ceza ile ödüller hep mükafat ile öğretildiği için,
gelişmiş yaşam formlarında acıma ve tapınma gibi olguların var olduğunu düşünüyor musun bi de bunu konuşalım WinkWinkWinkWinkWinkWink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 2:01 pm

şimdi öncelikle buna cevap veremiyeceğimi bilmen lazım nedeni ise gayet basit çevremde hiç '' dünya dışı gelişmiş yaşam formu '' bulunmamakta smilee
yani gidipte hacı sen dincimisin ? dinciysen hangisi diye sorma fırsatım yok Wink

Bu konu hakkında bişe diyemeyiz ancak bunu şöyle düşün ; sence kedinin yada köpeğin tanrıya inanışı varmı ?

Al sana güzel bi yanıt sorunun dünyalaştırılmış ve kolaylaştırılmış hali smilee

En azından '' dünya dışı gelişmiş yaşam formlarını '' bilemem ama Dünaymızda bulunan hayvanlarda olmadığı kesin Wink

Mart ayında zina tavan ( Bkz ; Kedi ) Biggren Biggren Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 2:29 pm

hahaaaa deli ya

ama bazı kesimlere göre kuş tanrıya iman için su içerken başını yukarı kaldırır. ne bilim köpekler ezan a iman etmek için ulur filan derler. bunlara cevp istiyorum.

birde sen gelişim yaşam formlarına hayvan mı demek istiyorsun onu anlamadım ben WinkWinkWinkWink

bu kadar ileri düzeyde ki varlıklar
nasıl olur da kendini yaratandan haberdar olmaz diye düşünüyorum ( inançlılar için )
uzaya çıkınca da vay hacı naber diye konuşacaksan vay halimize hehehe WinkWinkWinkWinkWink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 2:42 pm

öncelikle evet hayvan diyorum bilimsel olarak bakılınca insanda bir hayvandır çünkü Wink

ancak demek istediğim farklı ;
yani şöyle düşün şimdi insan dışında dünyada verebiliceğin karmaşık bir sisteme yani gelişmiş yaşayan canlı türü olarak neler var '' hayvanlar '' yine diyorum insanlarda bir hayvandır ( bilimsel ) olarak az önce bilimsel değil normal bi şekilde konuştuğumuzdan söledim onu...

neyse kuşa ve köpeğe gelince ;

kuşlar aslında ufak hayvanlardır hemen hemen hepsi değilse bile geneli öyledir ve bu hayvanlarda mide yerine daha ufak şekilde olan '' kursak '' adı verilen hazneler bulunmakta bu hayvanlarda su içerken mecburiyetten kursaklarından geri çıkışı engellesin ve daha dibe gitsin daha çabuk daha kolay şekilde su içebilsinler diye suyu başlarını kaldırarak içmekltedirler...

biz insanlarda bazen suyu içerken '' kafaya dikmek tabiri '' kafayı geriye doğru atıp yukarı bakarak içeriz bu sana göre allaha saygıdan dolayımı yani tabiki değil tamamen istem dışı bi hareket smilee

köpek ise daha da kolay bi cevaba sahip ;

köpek bırakalım insan sesini yada ezan sesini biz insanların duyamayacağı frekanstaki düşük sesleri bile duymaktadır... Durum böyle olunca an gelip biz insanların bile katlanamadığı ( kötü söleyen hocalar ) ezan sesine en önemli noktada burada frekansına dayanamıyorlar nedeni gayet basit normal insan sesisni çeşitliradyo dalgaları ile önce elektriksel dalgalara daha sonra tekrar ses dalgalarına dönüştürüp çeşitli frekan oynamöaları ile hoparlörler vaıstası ile minarelerden iletiyoruz ancak dediğim gibi köpekler çok düşük frekanslı sesleri duyabilicek kadar kulakları gelişmişken bu yüksek frekans onları rahatsız etmekte ve amiyane bi tabirle '' yeter artık yeter '' der gibi uluyarak ezan bitinceye kadar devam etmektedirler bu tavırlarına...

Biz insanlar bile an gelip bazı seslere karşı irkilerek yada yeter artık dercesine sinirle dayanamaz ve katlanamaz bir hal alırken o köpekler neasıl katlansın böyle bir frekansa Wink

Yardımcı olabildiysem ne mutlu Evren smilee
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 3:08 pm

hehehehe.....

tebrikler sıkı cevaplardı...

aslında görmediğimizi canlılar hakkında sadece teori üretebiliriz. bunlar da hep sonuçsuz ve havada yanıtlar olarak kalıcak bizim için.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 3:10 pm

Nerede okuduğumu unuttum.Bir temsili hikayecik vardı.Ama bu hikayecik başka bir şeyden de bahsediyor olabilir, ben karıştırıyor olabilir.Hikayecik şu.

Bir sokakta yürüyorum.Sokakta onlarca görkemli, göz kamaştırıcı saray var.
Bir saray var ancak bu diğerlerine nazaran biraz daha küçük.Ancak içi dolu.Çeşitli mahlukatlar içinde.Ancak diğerleri de bomboş.Fakat diğerleri daha büyük.Küçük sarayın içinin dolu olup da, büyük olanların boş olması akla yatmıyor.
Evren de böyle.Dünya diğer gezegenlere göre daha küçük.Ancak içinde çeşitli mahlukatlar sürüsüyle mevcut.Aynı şekilde bir sürü galaksi de evrende mevcut.Sadece bizim galakside hayatın olduğunun denk gelmesi diğerlerinde olmadığı anlamına gelmez gibi idi.
Ben anlatamadım ama hikayecik akla çok yatıyordu.
Umarım anlatabilmişimdir.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 3:21 pm

WinkWinkWinkWinkWinkWink hehehe anladık anladık. ama uzay dediğimiz uçsuz bucaksız bi karanlık bizim için.

yada teknolojimiz yetmediği için. görmediklerimiz bilmediklerimiz hakkında daha çok bilgi açlığı doğuyor içimizde. ister istemez. onlar bize gelmeden ya da biz onlara gitmeden taşışamayacağız WinkWinkWinkWinkWink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 3:39 pm

hehe Biggren
bencede yani konumuzun başına ve benim verdiğim ilk cevaba geliyoruz buradanda anlaşıldığı gibi Wink

bu da demek oluyorki çevremizde '' dünya dışı gelişmiş yaşam formu '' olmadığına göre sadece tahminler ve kendimize özgü görüşlerle dile getirebiliriz Wink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 4:11 pm

tombul tombul memeler ne alaka ya koptum :>
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 4:13 pm

Sonuç ne şimdi yalnız mıyız, evde mi kaldık :?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 4:17 pm

bende duyunca şok oldum emre:D yakışmış ama tam türk işi olmuş

can tatlım maalesef yanlız değiliz. bu konuşmalardan bu çıktı. git annene de söyle. kapıları yabancılara açmayın;)WinkWinkWink
bende kendi anneme sölicem Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 4:21 pm

[b]asdasdassvvfgmkhjgjf Vallaha lan o müzik neeee :d: D: D: D: D: D: Biggren

Koptu myaaaa ..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 7:13 am

bence de yanlız değiliz. uzaya her gidildiğinde yaşama dair hep birşeyler buluyorlar. demişti öğretmenim bana. mantıklı gekdi doğrusu Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 7:35 am

missi demiş ki:
bence de yanlız değiliz. uzaya her gidildiğinde yaşama dair hep birşeyler buluyorlar. demişti öğretmenim bana. mantıklı gekdi doğrusu Biggren

WinkWinkWinkWink

hala mı hocanın sözünü diliyorsun zeyno. yamacıma gel kulaklarını çekicem senin. artık kendine ait fikirlerin olsun. hocana da gıcığım zaten

fightt
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 4:29 pm

Bence yanlızız buna alışsak iyi olur değilsekte bunu öğrenmemiz imkansız ufo gelıomuş falan hikaye gelmesi imkansız ışık hızıyla yaşam olabilmesi MUHTEMEL yerlere bile milyarlarca yılda gidebiliyoruz 1960 ta yapılan radyo yayınlarının dalgaları daha bizim galaksimizden henuz cıkmıs durumda boyle bi durumda ne onlar gelebılır nede biz gidebilirz bu yuzden fake goruntulere kanıp ufo var inanıyorum demeyın.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: evren de yanlız mıyız ??   evren de yanlız mıyız ?? Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 10:48 am

ben şahsen araştırmalarım ve gözlemlerim sonucunda canlı olduklarına inanıyorum...

evren de yanlız mıyız ??
1 sayfadaki 1 sayfası