Anime Heoye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Empty
MesajKonu: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:16 pm

Hz. Peygamber (S.A.V)'e büyü yapıldığı bir gerçektir. Nitekim İbn-i Abbas ve Hz. Aişe (R.A)'dan şöyle rivayet edilmiştir: Hz. Peygamber (S.A.V)'in yahudi bir hizmetçisi vardı. Yanında Hz. Peygamber (S.A.V)'in tarağından dişler vardı. Bunları yahudilere verdi. Onlarda bu dişlerle Hz. Peygamber (S.A.V)'e sihir yaptılar. Bu işi yahudi olan Lebid bin A'sam yaptı.

Daha sonra yahudi hizmetçi bu sihri Eris kuyusuna gömdü. Cebrail (A.S) Felak ve Nas surelerini indirdi ve bu sihrin yerini ve kimin yaptığını Hz. Peygamber (S.A.V)'e haber verdi. Bunun üzerine Hz. Peygamber (S.A.V)Hz. Ali'yi gönderdi. O da kuyunun suyunu boşalttı. Kuyudaki taşın altından da sihir yapılan tarağın dişlerini çıkardılar. Bunlarla beraber bir de yay kirişi vardı. O kirişte on tane de düğüm vardı. Alıp onu Hz. Peygamber (S.A.V)'e getirdiler.

Hz. Peygamber (S.A.V) de o düğümlerin üzerine Felak ve Nas surelerini okumaya başladı. Her bir ayet okuduğunda bir düğüm çözülüyor ve Hz. Peygamber (S.A.V) hafiflik buluyordu. İki surenin okunması bitince son düğümde çözüldü. Hz. Peygamber (S.A.V) de rahatladı ve şifa buldu." (Buhari, Müslim)

Bazı kimseler bu olayı abartarak Hz. Peygamber (S.A.V)'in akli dengesini yitirmiş olduğunu söyleyerek büyük bir iftirada bulunmuşlardır. Hz. Peygamber (S.A.V) hiçbir zaman aklî dengesini yitirmemiştir. Nitekim Allah-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur:"O kendiliğinden konuşmamaktadır. Onun sözleri, ona bir vahiy ile bildirilmekte, öğretilmektedir." (Necm; 3-4)

Alıntıdır..!
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:19 pm

Teşekkürler. Acaba hikaye ne derece gerçek. Hz Muhammed'e lafım yok tabikide. Olay gerçekse büyü de gerçektir. Büyünün fiziksel boyutu ne derece?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:20 pm

ben bunu byerden hatrlyrm xD
bilqilendrme icin tsk =)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:23 pm

Büyünün fiziksel boyutunu bilemem ancak bu var.
Zaten Felak ve Nasr surelerinin Türkçe meallerini okursanız anlarsınız :)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:24 pm

O zaman büyüde gerçekten vardır, Kuran da geçiyorsa. Merak ettim şimdi. Ben hep efsane olduğunu düşünürdüm de..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:27 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:30 pm

"Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!
Bakara - 102
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:30 pm

Ya arkdaşım yanlış anladın, inanmadığımdan falan değil. Kaynak belirtmene gerek yok. Ben büyüy sadece hayal zannederdim. Bu hikayeyle gerçek olabileceğini anladım sadece...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:35 pm

Ben zaten inanmıyorsun demedim :)
Ben de kendimden emin olmak için bir araştırma yaptım ve araştırma sonucunda bu ayeti kerimelere ulaştım.Sizinle de paylaşmak istedim.Hem yarın benden bunun hesabı sorulacak, hesabını vermemekten korkuyorum.Bundandır ki bunları sizinle paylaşıyorum da bir dayanağım olsun :)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:37 pm

[b]Nasıl yani, "büyüye inanıyo musun? " diye mi sorulacak, yoksa "bildiğin halde neden ötekilere anlatmadın?" gibisinden mi sorulacak ?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:45 pm

Orasını bilemiyecem ama bunun hesabı sorulacak, ama hangi sorularla ben de bilemiyorum.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:45 pm

Neyin hesabı işte? Onu soruyorum. Ayrıca değiştirdim imzamı :)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:48 pm

Biggren imzaya koptum.Benim zannım yarın Mahşerde sorulacak olan şey:
"Sen bunu bu adama söyledin.Sen nereden biliyorsun ? Tahsilini mi yaptın bu işin? vb."
Gibi sorular olabilir.En iyisini tabiki de Allah (c.c) bilir.Ama benim zannım bu.
Neyse.Hayırlı geceler smilee
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.   Peygamber Efendimize Yapılan Büyü. Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:49 pm

Eyvallah sanada

Peygamber Efendimize Yapılan Büyü.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kçk kıza yapılan kötü bir işkencecik..(helva gibi)