Anime Heoye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Empty
MesajKonu: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 7:30 pm

Michael Jackson

Michael Joseph Jackson (d. 29 Ağustos 1958 – ö. 25 Haziran 2009[6]) “Popun Kralı” olarak tanınan Afro-Amerikalı efsanevi şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı dansçı ve pop yıldızı.
Jackson Ailesi'nin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır. Daha sonra Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), HIStory (1995) gibi milyonlarca satan solo albümlere imza atan Jackson, büyük bir şöhret kazanmış ve “Popun Kralı” (İngilizce: King of Pop) olarak anılmaya başlanmıştır. Albümleri tüm dünyada 750 milyon satmıştır. Dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak gösterilir. [7][8] Guinness Rekorlar Kitabı'na da giren Jackson, özellikle son yıllarda bazı sağlık sorunları ve skandallarla gündeme gelmiştir.
Üç çocuk babası olan Michael Jackson, 25 Haziran 2009 günü Los Angeles'taki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu koma hâlinde hastaneye kaldırılmış fakat kurtarılamamıştır. Ölüm nedeni kalp durması sanılsada, Los Angeles Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı otopsi ile ölüm nedeninin uykusuzluk tedavisinde kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofol olduğu açıklanmıştır. Propofol ve sakinleştirici lorazepam ilaçlarının Jackson'ın ölümünün en önemli nedenleri olduğu kaydedilen açıklamada, Jackson'ın kanında midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğu söylenmiştir. Olayın cinayet olmasından şüphenilmekle birlikte Jackson'ın avukatı Murray'a Şubat 2010 itibari ile 'İstemeden adam öldürme suçundan' dava açılmıştır.

arkadaşlar bu kdr bilgi vere bildim çünkü çok uzundu Biggren Michael Jackson öldüğünde çok üzülmüştüm ve bugün Michael Jackson ın ölüm yıldönümü bnde bu anı sizlerle paylaşmak istedim...

Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Michael-jackson-bad-kapak1

Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Michael+jackson

Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Michael_jackson_thriller_1257430767
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 7:34 pm

Michael Jackson Müslümanlığa geçseydi ölmezdi

Michael Jackson'ın kardeşi Jermaine, ağabeyi için ''Müslümanlığa geçmiş olsaydı ölmezdi'' açıklamasında bulundu.

Kendisi de Müslüman olan Jermaine, Michael Jackson'ın ölümünün birinci yılı dolayısıyla BBC World'a yaptığı açıklamada, ''Michael İslam ile buluşsaydı, bugün hala burada olurdu. Bunu birçok nedenden ötürü söylüyorum. Neden? Çünkü kim olduğunu, ne olduğunu yüzde yüz bilirsen, neden varolduğunu, etrafında bulunan insanların neden varolduğunu yüzde yüz bilirsen, olaylar senin için değişir ve iyileşir. Bu da belli bir güç verir'' dedi.

İslami kitapları inceliyordu
Suudi Arabistan ve Bahreyn'den kardeşi Michael için birçok kitap getirmiş olduğunu da anlatan Jermaine, ''pop kralının'' bunları incelediğini, çok kitap okuduğunu kaydetti.

İslam'a güvenirdi
Michael Jackson'ın İslam dinini seçmeye karşı olmadığını da söyleyen Jermaine Jackson, ''Bütün korumaları Müslümandı, çünkü İslam'a güvenirdi. Çünkü bu insanlar biri için kendilerini feda etmeye muktedirdir ve çünkü mümkün olduğunca iyi insan olmaya çalışırlar, Michael için değil, Allah için. Etrafında böyle insan lar olduğunda Allah tarafından korunduğunu bilirsin'' ifadesini de kullandı.

Pop Kralının ölümünden sonraki zor anlardan da söz eden Jermaine Jackson, ''Bu hissi tanımlayacak bir kelime yok. Sadece yaşanınca anlaşılabilecek bir duygu bu. Bununla yaşamayı öğreniyor insan'' dedi.

Michael Jackson, 25 Haziran 2009'da, 50 yaşındayken yüksek dozda ilaç yüzünden ölmüştü. Hayranları, ''pop kralının'' ölümünün ilk yılında onu anmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Hürriyet
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 7:36 pm

bunu niye paylaştın ki şimdi Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 7:43 pm

müslümanlığa geçse ölmezdi bilin diye Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:16 pm

keşke geçseymiş..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:17 pm

Tamam, andım.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:23 pm

herkes andı..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:25 pm

Bende andım :)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:55 pm

işte diyorum ya herkes andı Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:56 pm

Ama bende andım Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 9:37 pm

off tmm snde andın Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 9:39 pm

Valla andım bak Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 9:40 pm

tmm anlıyorum seni
Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 9:42 pm

Aha şimdi bi daha andım

da bu gidişle çarpçak bni michael baba Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 9:51 pm

bncede Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 10:02 pm

Ama ben yinede anıyorum Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!   Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!! Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 9:48 am

tmm ytr Biggren

Bugün 25 Haziran Popun Kralını Anıyoruz!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bugün streslisin çünkü...??
» Müslüm Gürses - Bugün Ağlayacağım