Anime Heoye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Unfabulous

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Unfabulous Empty
MesajKonu: Unfabulous   Unfabulous Icon_minitimePerş. Haz. 24, 2010 2:07 pm

Unfabulous

Unfabulous bir Amerikan gençlik dizisidir. Nickelodeon Türkiye'de -TEENick kuşağında- saat 18.30'da yayınlanmaktadır. Orta okul öğrencisi Addie Singer'ın (Emma Roberts) ilk gençlik problemlerini ve kendini keşfetme yolundaki macerlarını konu alır. İlk 2 sezon Türkçe'ye tercüme edildi, 3.sezon ise 19 Eylül 2009'dan itibaren her cuma saat 15.30'da yayınlanmaya başladı.
Dizinin başlangıç müziğini -Addie'nin seslendirdiği şarkıları da yazan- Jill Sobule bestelemiştir. Dizi her ne kadar 16 Aralık 2007'de bitmiş olsa da bazı kaynaklara göre 4.sezon başlayacaktır.

Konu

Unfabulous başrol oyuncusu orta okul hayatıyla ilgili şarkılar yazan 13 yaşındaki 7.sınıf (3.sezonda 8.sınıf) öğrencisi Addie Singer (Emma Roberts). En iyi arkadaşları; modayla ilgilenen ve kendi kıyafetlerini tasarlayan Geena Fabiano (Malese Jow) ve okulun basketbol takımında oynayan, çevre dostu Zack'dir (Jordan Calloway). Addie'nin büyük kardeşi Benjamin(yani Ben) Singer (Tadhg Kelly) Juice adında bir barda çalışır ve oldukça çapkındır. Addie ve arkadaşları, hatta, neredeyse okuldaki herkes, okuldan sonra genelde Juice'ta takılır.
İlk sezon Addie,önceden bir sevgilisi olan Jake Bahari (Raja Fenske) adlı gençten hoşlanırken, ikinci sezon Randy Klein (Evan Palmer) ile çıkmaya başlar, fakat 2.sezonun sonunda Randy'den ayrılır ve hâlâ Jake'i sevdiğini fark eder. Birinci sezonun, bir bölümünde sadece ilk öpücüğünü yaşamak ve "Tiara Cooper'ın Öpüşenler Listesi"'ne adını yazdırmak için Eli Pataki'yle (Carter Jenkins) 2-3 günlük aşk yaşamıştır. Ancak öpüşememiştir.

Oyuncular

Ana oyuncular

Addie Singer rolünde Emma Roberts
Jake Behari rolünde Raja Fenske (3. Sezon ana oyuncu olmuştur)
Geena Fabiano rolünde Malese Jow
Zach Carter-Schwartz rolünde Jordan Calloway
Ben Singer, Addie'nin erkek kardeşi rolünde Tadhg Kelly
Sue Singer, Addie'nin annesi rolünde Molly Hagan
Jeff Singer, Addie'nin babası rolünde Markus Flanagan
Maris rolünde Emma Degerstedt
Cranberry rolünde Chelsea Tavares
Yardımcı oyuncular [değiştir]
Jake Behari rolünde Raja Fenske (1. ve 2. sezon yardımcı oyuncudur.)
Duane Oglivy rolünde Dustin Ingram
Mary Ferry rolünde Mary Lou
Patti Perez rolünde Bianca Collins
Jen rolünde Sarah Hester
Manager Mike rolünde Harry Perry III
Principal Brandywine rolünde Mildred Dumas
Randy Klein rolünde Evan Palmer (2.sezon az bir süre ve 3. hep sezon yardımcı oyuncudur.)
Koç Pearson rolünde Sean Whalen
Mario rolünde Brandon Smith
Ellie rolünde Miracle Vincent
Freddy rolünde Shawn McGill
Eli Pataki rolünde Carter Jenkins
Cosmina (SOYADI BİLİNMİYOR)rolünde Miranda Cosgrove (sadece bir bölümde Jake Behari'nin anaokulu arkadaşıdır ve sihir numaralarıyla yetenek yarışmasına sihirbaz olarak katılır.)

TV filmleri

Unfabulous dizisinin, film olarak (versiyon) yayımlanmış bölümleri ve açıklamaları.

The Perfect Moment

The Perfect Moment (çeviri: Mükemmel An) Unfabulous dizisi için çekilmiş iki kısımdan oluşan bir filmdir. İki bölüm sürdüğü için film olarak geçer. Addie 7.sınıfın son gününden beri Jake'i düşünmektedir, fakat daha sonra Jake ve Patti'nin sevgili olduklarını ve birlikte Çin Mahallesi'nde bir düğüne gideceklerini öğrenir. Addie'nin kardeşi Ben de Jen ile (yeni sevgilisiyle) Çin Mahallesi'ne gideceğini öğrenince o da gitmeye karar verir. Düğün gecesi Addie'nin anne-babasının evlilik yıldönümüdür ve birlikte Çin Mahallesi'nde bir yemeğe çıkarlar. Addie ve arkadaşları film izliyormuş numarası yaparlar, fakat anne-babası gittikten sonra Ben annesinin arabasını alır ve yola koyulurlar. Ben vitesli araba kullanmayı bilmediği için gitmeleri uzun zaman alır. Daha sonra Ben ve Addie'nin arkadaşları yollarını ayırırlar. Zack Çin restaurantında bir ıstakozu kurtarmaya çalışırken Geena da düğündeki garsonlardan birine aşık olur. Addie bir türlü Jake'le konuşma fırsatı yakalayamaz, bu arada Ben'in hapse girdiğini öğrenir ve gidip onu kurtarır. Düğün yerine geri döndüğünde herkes gitmiştir,fakat bit telefon sesi duyar ve bulmaya gider. Jake'in telefonunu bulduğunu fark eder ve Jake yanına gelir. Biraz knouştuktan sonra beklenilen an gelir ve Addie ile Jake ilk defa öpüşürler. Bu Addie'nin de ilk öpücüğü olmuştur. Havai fişekler patlar ve Addie mükemmel der. Geri dönerken Ben vitesli araba kullanmayı öğrenmiştir.Yoldayken Addie'nin telefonuna Jake'den bir mesaj gelir ve mesajda mükemmeldi yazar.

The Best Trip Ever

The Best Trip Ever (çev: Gelmiş geçmiş en iyi gezi), Unfabulous'ın ikinci TV filmidir ve dizinin son bölümüdür. Addie ve arkadaşları, bu bölümde de çok da harika olmayan (unfabulous) hayatını mükemmel yapmak istemektedir ve okul gezisi için proje yarışması olduğunu görünce hemen buna katılır. Geena, Zack, Addie ve Jake'in hazırladığı "3 Günlük Gemi Gezisi" en iyi öneri olarak seçilir ve okul 8. Sınıflar için bu geziyi düzenlemeye karar verir. Fakat Maris, Cranberry ve Patti Perez, Addie'nin popüler olmasına dayanamazlar ve geziyi mahvetmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu sırada Zack ve Geena birbirlerinden hoşlanmaya başlar, fakat Addie sevgili olmalarına her fırsatta engel olur, çünkü arkadışlıklarının bozulmasından korkar. Jake ise aralarını yapmaya çalışır, çünkü çok iyi bir çift olacaklarını düşünür. Addie, Geena'nın Zack'i unutması için eski sevgilisi sözde İtalyan Gioanni'yi bile gizlice gemiye getirir. Fakat Geen ve Zack sonunda bir çift olur. Bu arada gemi batma tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve herkes Addie'yi suçlar,fakat herşey normalleştiğinde bu gezinin gelmiş geçmiş en iyi gezi olduğunu fark ederler, sonunda Addie'nin hayatı gerçekten de mükemmel (fabulous) olur ve Rocky Road Ortaokulu'nda bir efsane haline gelir...

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Unfabulous
1 sayfadaki 1 sayfası