Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Sümerler Türk değil!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
MisafirMesajKonu: Sümerler Türk değil!   Çarş. Haz. 23, 2010 7:45 pm

Bilakis biz Türkler Sümeriz !

Prof. Dr. Osman Nedim Tuna


Türkçenin yaşı konusunda eskiden beri bazı tartışmalar yaşanmaktadır. Bu konu günümüzde bile ortak kabul görecek bir tarihle - bilgiyle açıklığa kavuşmuş değildir. “Türkçenin Yaşı” meselesini çözebilmek için birçok Türkolog çeşitli savlar ileri sürmüştür. Bu konuda yapılan çalışmalarla gelinen noktada kabul gören yaygın görüş, Türkçenin en aşağı 8500 yıllık bir dil olduğudur.

Türkçenin 8500 yıllık bir dil olduğunu kanıtlayabilecek yazılı bir kaynak yoktur. Çünkü Türkler’e ait en eski yazılı metinler, Orhun Yazıtları diye adlandırılan dikili taşlardır. Bunun için Türkçenin yaşını bu kadar geriye götürebilmek için, diğer topluluklarla Türkler arasında bir ilişkiden söz etmek gerekir. Prof. Dr. Osman Nedim Tuna, bu konuda çok güzel bir çalışma yapmış ve Türkçe ile Sümerce arasındaki ilişkiye değinerek, Sümerce’de Türkçe izler bulmuştur. Bu çalışma yıllarca önce yapılmasına rağmen, hâlâ bu savı kanıtlarla eleştirebilecek kimse çıkmamıştır. Bu da ortaya atılan bu düşüncenin, büyük olasılıkla doğru olduğunu göstermektedir.

Devamı http://www.bilgicik.com/yazi/turkce-sumerce-iliskisi/

Sümerce Karaçay Türkçesi Türkiye Türkçesi
az az Az
baba ata Baba (ata)
gaba gabara Yünlü yelek
daim dayım Doyum, doyma
me men Ben
mu Bu, ol Bu, o
ne ne Ne
Ru ur Vur
Er er Er, asker
Tu Tuv- Doğ-
Tud tuvdu doğdu
Ed öt geç
Çar çarh çark
guruvaş karavaş Kadın köle
uş üç üç
üd ot Od, ateş
Uzuk uzun uzun
Tuş tüş- in-, aşağı inmek
Eşik Eşik Eşik,kapı

Ayrıyeten http://www.scribd.com/doc/13557762/sumerce-Turkce

Sümerlilerin bölgeye gelişi

Sümerliler denen, ve dilleri bölgede uzun süre yaşayan halk, M.Ö. 3300 yıllarında, muhtemelen Anadolu'dan[2] bölgeye geldiler. M.Ö. 3. binyıla gelindiğinde bölgede en az 12 şehir devleti vardı.[2]

Devamı http://tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCmerler


Demek ki Asıl Anayurdumuz yine Anadolu , tahminimce de Hazar denizine yakın bölgeler , Anadoluyada 1071 de gelmemişiz ! Geri dönmüşüz ! Geri dönene kadarda Asyadaki milletlerle kaynastığımız içinde çekik gözlü olmuşuz , Anadoluya dönüncede , Sümer asıllı olupta sonradan frigleşen , hititleşen , urartulaşan , yunanlılaşan , soydaslarımızla tekrar kaynaşmışız.

Ayrıca Etrüsklerin DNA larının neden orta asya değilde , neden yunanlı ermeni yada slavik değilde , anadolulularınkine benzediği , şimdi daha bir anlam kazanıyor.

Şu 10 Bin yıllık eserlerdeki Yuvarlak gözlü Atalarımızın resimleri , Hakiki türkler çekik gözlü olur diyen dallamalarada , kapak olsun.

Avrupalıların ve Amerikalıların O çok hayran oldukları , nerdeyse taptıkları , sidiklerini ilaç diye içen , karılarıyla beraber başkalarıyla grup yapan , hatta öz kızlarıyla bile beraber olan , insanları arenalarda hayvan gibi birbirine öldürten Antika yunanlılara değilde , insanlık tarihinde , hemde 10 bin yıl önce yazıyı ilk icad eden , tarihte ilk hukuk kurallarını oluşturup , ilk hukuk devleti olan , barajlar ve sulama kanalları icad eden , sümer uygarlığına , sümer milletine mensup olmaktan onur ve gurur duyuyorum.

Demek ki zamanında Albert Sorel abimiz "Dünyada iki bilinmeyen vardır. Biri kutuplar, diğeri Türkler." lafını boşuna etmemiş
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Sümerler Türk değil!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Anime Heoye :: Genel Başlıklar :: Café-
Buraya geçin: