Anime Heoye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Son maçı kabusu oldu

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Son maçı kabusu oldu Empty
MesajKonu: Son maçı kabusu oldu   Son maçı kabusu oldu Icon_minitimeSalı Tem. 13, 2010 6:14 am

Son maçı kabusu oldu Mehmet-gedik

Son maçı kabusu oldu

Faullü tekme sonucu beyin travması geçiren tekvandocu sağlığı ve ailesi için çırpınıyor

13 Temmuz 2010

Katıldığı son turnuvada rakibinin faullü tekmesi sonucu beyin travması geçiren genç tekvandocu Mehmet Gedik, sağlığına geri kavuşmak ve ailesine bakabilmek için 7 yıldır büyük bir hayat mücadelesi veriyor.7 yaşında başladığı spor yaşamında 10 madalya ve 6 kupa kazanan genç tekvandocu Mehmet Gedik’in spor macerası 2003 yılında İstanbul’da düzenlenen Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası’nda sona erdi. Rakibinin başına attığı faullü tekme ile beyin travması geçiren Gedik’in beynindeki 2 damarı tıkandı.
Yurt dışında tedavi olması gerektiği tespit edilen Gedik’in tıkalı olan damarlarından biri yapılan operasyonla açıldı.Yaşadığı üzücü olayın ardından çok sevdiği spora veda etmek zorunda kalan Gedik ve ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için genç sporcunun sağlığına geri kavuşması için yurt dışında yapılması planlanan ikinci operasyon için gerekli olan 19 bin euro temin edilemedi. Tıkalı olan damarı nedeniyle günde 2-3 kez baygınlık geçiren Gedik’in yaşamanı sürdürebilmesi için devam edilen tedavisinde kullanılan ve 1 kutusu ancak 9 ay yetebilen ilaçların temininde de büyük sıkıntı yaşandı.
Geçmişteki resimlerine bakarak kendisini avutmaya çalıştığını söyleyen Mehmet Gedik, kendisine üzücü olayı yaşadığı anda formasını taşıdığı kulübünün dahi sahip çıkmadığını söyledi. En büyük isteğinin sağlığına geri kavuşmak ve eşi Elif ile 1,5 yaşındaki kızı Sinem’e bakabilmek olduğunu ifade eden Gedik, yardım severlerden ailesine bakacak iş ve tedavi masrafları konusunda yardım beklediğini belirterek, “Madalyaları ve kupaları olan başarılı bir sporcuyken; son katıldığın şampiyonada başım aldığım faullü bir darbe sonucu hayatım alt üst oldu.
Bu olay benim ve ailemin tüm hayallerini yıktı” dedi.Aydın’daki bir akrabasının yanında ve yakınlarının yardımıyla hayata tutunmaya çalıştıklarını kaydeden Gedik, şunları söyledi: “Tedavim için gerekli ilaçlar çok pahalı ve yurt dışından kargo ile geldiği için alamıyorum. İşsiz olduğum için aileme bakamıyorum. Sporu bırakmak zorunda kaldıktan sonra inşaatlarda çalıştım. Çalıştığım sırada rahatsızlığım nedeniyle sık sık bayıldığım için işten çıkarıldım. Ailecek çok kötü durumdayız. Başarılı ve hayalleri olan bir sporcunun bu hallere düşmesi çok üzücü bir durum. Turnuvalarda şampiyonluklar için mücadele etmek isterken; şimdi ailemin bile geçimini sağlayamaz hale geldim”
Misafir
Misafir

Son maçı kabusu oldu Empty
MesajKonu: Geri: Son maçı kabusu oldu   Son maçı kabusu oldu Icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 5:09 pm

Sper dişkkat işidir, bende kaç kere alçıya girdim zamanında ... Biggren

Son maçı kabusu oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gündüz gece kabusu
» Tarihin En Uzun Maçı! ( Tenis )
» İntikam maçı!
» Beşiktaş Maçı
» Dünya bu maçı bekliyor