Anime Heoye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor Empty
MesajKonu: Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor   Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 6:33 am

Kardelen'in rüyası gerçek oluyor

07 Temmuz 2010

Eşi Uzman Çavuş Çağlar Bölük'ü İstanbul Halkalı'da PKK'nın düzenlediği saldırıda kaybeden Elif öğretmenin rüyası gerçek oldu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "beni askeri okulda görevlendirin" talebinde bulunan Elif İmenç Bölük'ün isteğini yerine getireceklerini açıkladı. Başbuğ'un açıklamasına çok sevinen Elif öğretmen gözyaşlarına boğuldu.

"EŞİM DE BÖYLE OLMASINI İSTERDİ"
Eşi Çağlar Bölük'ün Tire Doyranlı Köyü'ndeki evinde taziyeleri kabul eden Elif İmenç Bölük, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşmalarını "Arena" programından izlediğini ve kendisi açısından son derece sevindirici gelişmeyi televizyondan öğrendiğini söyledi.

Kardelen Elif, Sosyoloji ve Türkçe öğretmeni olduğunun altını çizerek, "Ülkemin her köşesinde seve seve görev yaparım. Genelkurmay Başkanımız, eşimi kaybettiğim günlerde beni telefonla arayarak, başsağlığı diledi. O konuşmamızda ben de kendisine askeri bir okulda öğretmen olarak görev yapmak istediğimi, bunun mümkün olup olmadığını sordum. Genelkurmay Başkanımız bu isteğimi değerlendireceğini ve elinden geleni yapacağını söyledi. Şimdi bana verilecek bu şerefli görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Eminim eşim Çağlar da böyle olmasını isterdi. Eşimin bıraktığı yerden bayrağı ben devralacağım. Kızım Eylül'ü de asker yapacağım" dedi.

Elif öğretmenin yaşadığı Doyranlı Köyü'nde jandarma tarafından sıkı bir şekilde korunduğu ve jandarmanın şehit eşinin aile ocağında 24 saat nöbet beklediği bildirildi.

TEĞMEN OLACAK
Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bölümü mezunu olan Elif öğretmenin askeri liselerde öğretmen olarak göreve başlayabilmesi için, ilk önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Şehit eşi" kontenjanından yararlandırılarak, bakanlık kadrosuna alınacağı, ardından da görev yapacağı askeri lisenin, Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurarak, Elif öğretmeni mevcut kadrodan isteyeceği öğrenildi. Elif öğretmenin askeri liselerde Teğmen Rütbesi ile göreve başlaması bekleniyor.
Misafir
Misafir

Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor Empty
MesajKonu: Geri: Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor   Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 7:44 pm

Teğmen ütbesi ne ayak ?

Şehit eşi "Kardelen Elif" askeri lisede öğretmen oluyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kardelen soldu
» Kardelen'den PKK'ya Tokat Gibi Yanıt
» Askeri Üsse Roketatarlı Saldırı
» “İzinlisin, göreve çıkma” denilen üsteğmen şehit oldu
» Karakoçan'da çatışma 2 şehit